Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Rakousko dosáhlo v létě 2012 nového rekordního výsledku

V uplynulé letní sezoně dosáhlo Rakousko nového rekordu v počtu přenocování a příjezdů hostů z České republiky. Postaraly se o to dobré srpnové výsledky a především fantastický nárůst během září.

Národní park Vysoké Taury, Jungfernsprung Heiligenblut © HT-NPR/ Klaus Dapra
Foto: Národní park Vysoké Taury, Jungfernsprung Heiligenblut © HT-NPR Klaus Dapra

Podle předběžných výsledků Statistik Austria se Rakousko může za období od května do září 2012 pochlubit 4% nárůstem v počtu příjezdů (celkem 235.000) a 5,2% nárůstem počtu příjezdů (700.000).

Zatímco začátek sezony od května do června byl poznamenán drobným poklesem, postaraly se dobré srpnové výsledky a především fantastické zvýšení cestovního ruchu během září o relativně vysoký nárůst. Skvělý výsledek je o to cennější, že byl dosažen v době napjaté hospodářské situace a klesajícího zájmu o cestování.

Hlavním důvodem dosažení rekordu je podle mínění ředitelky Rakouské národní turistické centrály Österreich Werbung paní Ingrid Sieder stoupající zájem o aktivní letní dovolenou v horách spolu s výhodnou geografickou polohou Rakouska a jeho dobrou dosažitelností autem.

Z největšího nárůstu v počtu přenocování českých hostů se těší spolkové země Burgenland, Korutany a Vídeň.

Také celkově proběhla letní sezona 2012 pro rakouský turismus velmi pozitivně. V období od května do září zaznamenala ubytovací zařízení 17,1 milionů příjezdů hostů (+3,8%) a 59 milionů přenocování (+2,7%). Doba pobytu činila 3,4 noci. Poptávka ze zahraničí probíhala zřetelně dynamičtěji, než tuzemská.

Největší přírůstky zaznamenalo Rakousko z Ruska (+18%), USA (+7%), Nizozemí a právě z České republiky (+5%), pokles vykázalo Španělsko (-5%), Itálie, Velká Británie a Francie (-3%).


Zdrojem uvedených je tisková zpráva Statistik Austria, TA.