Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Archiv tiskových zpráv

Procházka zasněženou krajinou Štýrska © Steiermark Tourismus

Vysokohorská turistika a výlety na sněžnicích

Stále více lidí chce zažít sníh a hory také bez lyží. Perfektní alternativou jsou proto zimní pěší stezky a vycházky se sněžnicemi. Nevyžadují totiž žádné náročné vybavení nebo sportovní zdatnost. Musíte jen chodit a to je nekomplikované a ne tak namáhavé. Přitom můžete skvěle zažít a vychutnat si přírodu mimo sjezdovky a běžecké trasy. Zde je několik příkladů obzvlášť hezkých nových zimních pěších tras.

Čtěte více
Rodinná pohoda u jezera v Tyrolsku © Tirol Werbung

Tyrolské léto u vody

Alpský svět hor by byl bez svých řek a potoků, vodopádů, horských jezer a rybníků jen z poloviny tak atraktivní. Jako krystaly se třpytí horská jezera, napájená ze skrytých pramenů a ledovcové vody. Hučící vodopády obohacují přírodu Tyrolska stejně jako jezera ke koupání. Horské říčky lákají příznivce divoké vody k raftingu a kanoistice v srdci Alp. A nad nimi se i v létě tyčí ledovce jako vznešení králové.

Více o letní dovolené v Tyrolsku zde!
Pohled na zahrady zámku Mirabell v Salcburku © Tourismus Salzburg GmbH

Salcburk: Léto plné kultury

Kulturní léto 2015 v Salcburku je nádherná kytice z hudby, divadla, umění a eventů uváděných v rámci festivalu Salzburger Festspiele, který je vrcholem kulturní sezóny návštěvníků z celého světa. Součástí doprovodného programu jsou představení na Letní scéně, představení k 50. výročí filmového trháku „Sound of Music“ nebo výjimečné výstavy v novém DomQuartier na téma Krása a svůdnost.

Více o letní dovolené v Salcburku zde!
Více článků