Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Advent ve Vídni 2015: výhodné jízdenky na MHD
a vjezdové karty pro autobusy

Stejně jako v loňském roce bychom Vás rádi informovali o regulaci vjezdů autobusů do centra Vídně, zvýhodněné jízdence na MHD a prodeji vjezdových karet pro autobusy v době adventních sobot ve Vídni.

Adventní trh Christkindlmarkt ve Vídni © Bravo Putovanja d.o.o.
Adventní trh Christkindlmarkt ve Vídni © Bravo Putovanja d.o.o.
Vánoční trh před kostelem sv. Karla Boromejského (Karlskirche) © Vienna Tourist Board
Vánoční trh před kostelem sv. Karla Boromejského (Karlskirche) © Vienna Tourist Board
Adventní trh na Radničním náměstí ve Vídni © Wien Tourismus / Peter Rigaud
Adventní trh na Radničním náměstí ve Vídni © Wien Tourismus / Peter Rigaud
O adventních víkendech bude i letos vjezd do centra města pro autobusy možný pouze s povolenkou. Těchto je velmi omezené množství a většinou jsou od spuštění prodeje během několika hodin vyprodány. Informace ohledně přesného data prodeje povolenek pro autobusy o adventních sobotách najdete na zde.

Online prodej denních vjezdových karet pro autobusy na adventní soboty (28. listopadu, 5., 12. a 19. prosince) bude zahájen v pondělí 27.10.2015. Cena jedné vjezdové karty se nezměnila a je € 17,57. Více informací zde.

Online prodej vjezdových karet zde. (od 27.10.2015)

Jednodenní zvýhodněná jízdenka Vídeňských dopravních podniků je ideální pro skupiny. Její cena je je letos stanovena na € 4,80 pro dospělého a  € 2,40 pro děti a a mládež do 15ti let. Je možné ji objednat online zde!

Jízdenka byla zavedena z důvodu omezeného počtu vjezdových karet pro autobusy během adventních sobot, které jsou vždy velmi rychle vyprodané. Autobusy tak nemusejí vjíždět do města, ale mohou zaparkovat u Pratru/ stadionu Ernsta Happela (zde je o 4 adventních sobotách zřízeno dodatečné parkoviště pro autobusy) a návštěvníci mají možnost se na adventní trhy pohodlně dopravit městskou hromadnou dopravou - konkrétně linkou metra U2.

Od 1. května 2014 platná nová pravidla pro autobusovou dopravu v centru vídeňského Starého Města zůstávají beze změn i během Adventu. Vjezd je autobusům do této centrální části města (mezi okružní bulvár Ringstraße a Franz-Josefs-Kai / nábřeží Františka Josefa) zakázán celoročně. Výjimka: nezbytné transfery s povolenkou. Po okružním bulváru Ringstraße je jízda možná i nadále bez omezení. Více informací zde.