Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Značka “Dovolenka v Rakúsku”

V súčasnosti viac ako kedykoľvek predtým rozhodujú o úspechu destinácií v cestovnom ruchu silné značky, pretože tlak konkurencie neustále narastá.

Kunsthaus Graz

Značka „Dovolenka v Rakúsku“ vyjadruje v zhustenej podobe špičkový výkon Rakúska ako dovolenkovej krajiny. A osloví každú etablovanú a hospodársky úspešnú cieľovú skupinu, ktorá sa vyznačuje vysokou intenzitou cestovania a ochotou zaplatiť za kvalitné služby.

Koncept značky
Značka „Dovolenka v Rakúsku“ predstavuje Rakúsko ako dovolenkovú krajinu s množstvom inšpirácií, ktorá ponúka dokonalý oddych v súlade s prírodou. Necháva zažiariť rakúske kultúrne vrcholné podujatia. Rozpráva o úchvatných kultúrnych a prírodných zážitkoch, angažovaných a srdečných hostiteľoch, nespočetných možnostiach na regeneráciu a vynikajúcej kuchyni. Zároveň značka posúva do popredia inovácie – od súčasnej architektúry až po novú interpretáciu kulinárstva.

Značka „Dovolenka v Rakúsku“ ponúka neprekonateľnú dovolenku. Dovolenku, počas ktorej môžete znovu nájsť samého seba a zažiť nové dimenzie osobného rozvoja. Týmto posolstvom sa dovolenková krajina Rakúsko zreteľne a jednoznačne  odlišuje od svojich konkurentov ako je Švajčiarsko, severné Taliansko a Bavorsko.

Väčšina ľudí si pri dovolenke v Rakúsku pomyslí na pešiu turistiku a lyžovanie, na Viedeň a historické budovy. To je samozrejme všetko pravdou. Ale dovolenka v Rakúsku oveľa viac! Svedčí o tom značka „Dovolenka v Rakúsku“: Rozpráva o tom, čo dnes robí dovolenkovú destináciu Rakúsko pre svojich hostí takou zaujímavou a výnimočnou.
Táto značka je zameraná na vzdelanú cieľovú skupinu, ktorá často cestuje. Skupina ľudí, ktorá keď sa rozhoduje, kde chce stráviť svoju dovolenku, myslí i na históriu a identitu svojej dovolenkovej destinácie. Želá si pritom svoju dovolenku aj aktívne prežiť a zažiť niečo nové. Rakúsko je jedinečné hneď v troch smeroch:

1) Dnešné Rakúsko bolo v minulosti centrom obrovského mnohonárodného štátu, a preto je poznačené rôznorodými kultúrnymi vplyvmi. Tento fakt je zdrojom zmenia a kultúry, pričom tradície a moderna spolu vytvárajú jeden úchvatný zväzok.

2) Taktiež jedinečný je blahodarne pôsobiaci životný štýl. Rakúšania sú pohodoví, srdeční a šarmantní. No predovšetkým sú veľkými pôžitkármi.

3) Vďaka rôznorodej krajine a príjemného podnebia má Rakúsko ako dovolenková destinácia ďalekosiahlu tradíciu. Z toho dôvodu sú Rakúšanky a Rakúšania vášnivými hostiteľmi, pre ktorých dovolenková spokojnosť hostí veľa znamená. Neustále privádzajú návštevníkov na nové nápady, poradia a povzbudia k spoznaniu a vyskúšaniu niečoho nového. Pretože zažiť a spoznať je na dovolenke v Rakúsku rozhodne čo …

Zážitok prírody
Od Álp až po Dunaj ponúka Rakúsko zdravú neporušenú prírodu hôr, lesov, jazier a známych kultúrnych krajín – veľa prírody na prebádanie, pôžitok či športové zdolaniu. Domáci obyvatelia umožnia hosťom do detailu spoznať všetko.

Zážitok kultúry
Erb cisárskeho impéria, ale aj kultúra súčasného umenia ponúkajú nielen v mestách, ale aj na vidieku výnimočné kultúrne zážitky. Napínavá je súhra klasickej kultúry a živej súčasnej scény.

Zážitok gastronómie
Prvotriedne reštaurácie, svetové vína, mnohé produkty v biokvalite: Rakúska gastronómia je chutná, kvalitná a kreatívna. Stoja za ňou vášniví a inovatívni výrobcovia a angažovaní gazdovia.

Zážitok regenerácie
Z mnohých prameňov Rakúska vyviera liečivá voda, kvalita vzduchu je vynikajúca a povzbudivá, soľné jaskyne a rašelinové bahná naplno rozvíjajú svoje účinky. Rakúska ponuka prichádza v ústrety rôznym zdravotným a zotavovacím požiadavkám a dáva chuť na uvedomený život aj po dovolenke.

Zážitok stretnutia
Rakúšania sa snažia svojim hosťom priblížiť  ich krajinu aj ľudí. Ich priateľskosť a srdečnosť robí stretnutie s nimi zážitkom, pri ktorom sa hostia radi nechajú nakaziť pohodovým spôsobom života.

Účinok dovolenky v Rakúsku
Hostia nájdu na dovolenke v Rakúsku pokoj a seba samých. Dovolenkári sú potom pripravení pustiť sa do nových vecí a získajú skúsenosti, ktoré ich obohacujú a rozširujú ich horizont. Účinná hra medzi oddychom a napätím ich povzbudzuje a z inšpirujúcich dojmov čerpajú novú energiu. Presne tento účinok popisuje, čo zostáva z dovolenky v Rakúsku: Pocit, ktorý pretrváva ešte dlho po dovolenke.

Príručka značky