Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Národný park Kalkalpen

Do Národného parku Kalkalpen patrí najväčšia súvislá plocha lesov v Rakúsku. Na štyroch pätinách jej rozlohy, kraľujú smreky, jedle a buky, pričom stromy, ktoré tu rastú, sa smú dožiť zaslúženej staroby i v pokoji zomrieť – tak, ako to je v prírode obvyklé.

Národný park Kalkalpen
Pretože práve odumierajúce stromy sú dôležitým životným prostredím pre chrobáky a ďatle. A pokým rozpadávajúce sa kmeňe zarastú ďalšou generáciou stromov, rozkladá usilovný hmyz a mikroorganizmy pozostatky starých stromov na úrodný humus. Tento prirodzený cyklus je možné v Národnom parku Kalkalpen pozorovať ako vo veľkom laboratóriu. Príroda tu počas dlhých vekov vykúzlila i pozoruhodné hlboké tiesňavy, priepasti, vodopády a jazerá.

Ak sa rozhodnete pre objavovanie Národného parku s celou rodinou, vyberte sa na niektoré zo stovák horských lúk alebo si doprajte sprievod skúseného lesníka a vyberte sa za svitania na pozorovanie vysokej zveri alebo sa staňte na jeseň svedkami jelenej ruje.

Na náročných pútnikov čaká horská chata Ebenforst-Alm, na lesom nepokrytej vysokohorskej plošine: vhodný základný tábor pre výstupy na okolité vrcholy. Pravým dobrodružstvom je dvojdňová túra na Hohe Nock v Sengsengebirge (1953 m).

A ak zatúžite po podrobnejších informáciách o tomto Národnom parku, navštívte Besucherzentrum Ennstal. Nachádza sa medzi Reichramingom a Großramingom a je zároveň ideálnym východiskovým bodom na všetky podujatia v Národnom parku Kalkalpen.

Nationalpark-Besucherzentrum Ennstal
Eisenstraße 75
4462 Reichraming
www.kalkalpen.at