Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Salzburg

V Spolkovej krajine Salzburg obdivujú turisti jemne zvlnenú krajinu okolo jazier na severe rovnako, ako protiklad trávnatých vrchov, strohých skalnatých hrebeňov a malebných horských jazier na juhu.

Obertrumer See, SalzburgerLand
Na viac ako desatine územia sa rozprestiera najväčší Národný park Rakúska Hohe Tauern. A temer tretina rozlohy krajiny je chráneným prírodným územím. Múzeá v baniach, napr. v Hallein Vás „unesú“ do podzemného sveta "bieleho zlata" – soli.

Pyšné hrady – napr. pevnosť Hohensalzburg, zámky ako Hellbrunn a múzeá - Vás pozývajú na cestovanie časom. V čase salzburského leta alpských lúk sa môžete každoročne kochať krásou v tichu hôr, na stovkách udržiavaných alpských pastvín.

Cyklistický chodník „Tauernradweg“, vedúci od krimmlerských vodopádov do Zell am See je receptom na zdravie v krajine cyklistov a mountainbikerov. A kultúrne podujatia v tejto spolkovej krajine sú zakaždým skutočnou lahôdkou pre všetky zmysly – od letného hudobného festivalu v meste Salzburg až po jesenné oslavy úrody na vidieku.