Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Štajersko

Medzi ľadovcom Dachsteinu a vínohradníckym regiónom Vám ponúka Štajersko inšpirujúcu zmes nedotknutej prírody a vzrušujúcich umeleckých klenotov.

Vyberte sa do Horného Štajerska, po stopách minulosti, napr. po historickej štajerskej vodnej ceste ("Steirische Wasserstraße"), štajerskej železnej ceste ("Steirischen Eisenstraße") alebo po stopách pútnikov a procesií.

Malebná krajina okolo jazera Aussee, s horskými lúkami a starými zákutiami Vás naladí romanticky. Región Dachstein-Tauern je osvedčeným miestom pešej turistiky pre celé rodiny. Údolie rieky Mur Vás po celý rok očakáva s príležitosťami na šport a s krásou historických starých kláštorov.

V okolí Grazu doznieva pulz rýchleho životného rytmu hlavného mesta krajiny (a hlavného mesta kultúry v roku 2003). Vo východnom Štajersku a krajine termálnych prameňov je najsilnejším magnetom blahodarná liečivá sila minerálnych vôd.

O upevnenie zdravia a načerpanie nových síl sa postará päť moderných „chrámov“ wellnessu. A napokon – na juhu Štajerska, v regióne nazývanom (ako inak) Weinland, leží pôvabné vinohradnícke mesto Leibnitz, známe ako miesto radosti pre oči i maškrtný jazyk.